فواید و نحوه استفاده از روغن خراطین

روغن خراطین , روغنی است که از نوعی کرم به نام ایزینیا فتیدا یا همان خراطین گرفته می شود. این کرم از مقدار زیادی پروتئین, انواع ویتامین ها, درصدی چربی و آب تشکیل شده است بهمین خاطر روغن خراطین برگرفته از این کرم سرشار از این مواد مغذی است که فواید زیادی دارد.

مواد تشکیل دهنده

ویتامین های موجود در روغن خراطین عبارتند از: تیامین, نیاسین, ریبوفلاوین, پنتونیک اسید, اسید فولیک, بیوتین و ویتامین B 12.

پنج نوع آنزیم کمیاب در بدن کرم خراطین وجود دارد که همین پنج نوع آنزیم در روغن خراطین نیز موجود هستند و بهمین دلیل روغن خراطین کاربردهای بسیاری دارد. در کل در جهان 21 نوع اسیدآمینه ضروری وجود دارد که بیش از 18 نوع آنها مثل: تریپتوفان, والین, فنیل آلانین, لوسین و… در بدن کرم خراطین موجود می باشند.

فواید و نحوه استفاده از روغن خراطین

نحوه استفاده روغن خراطین

زمانیکه می خواهید از روغن خراطین استفاده کنید باید حتما محل مورد نظر را با آب خوب بشویید و بعد از خشک کردن , به مدت چند دقیقه محل مورد نظر را خوب ماساژ دهید تا خون در بافت ها جریان پیدا کند و بعد از آن چند قطره از روغن خراطین را بر روی پوست ریخته و خوب ماساژ دهید تا جذب شود. به یاد داشته باشید که برای اثری بخشی هرچه سریعتر و بهتر روغن خراطین این مراحل را حتما انجام دهید.

نکته ی دیگر در رابطه با نحوه ی استفاده از روغن خراطین این است که دوره ی مصرفی این روغن بین یک ماه تا چهارماه است و شما بعد از این مدت زمان شاهد تغییرات در اندام های خود خواهید بود.

مواد آلی ومغذی موجود در روغن خراطین موجب شده این روغن بر بر بافت های ماهیچه ای بدن اثر گذارد و حجم قابل توجهی به اندام ها ببخشد. بهمین خاطر است که زمانیکه شما سطح پوست را با روغن خراطین ماساژ می دهید این روغن سریع جذب بافت ماهیچه می شود و عضلات و بافت را تغذیه میکند و باعث رشد و حجم گرفتن موضع مورد نظر می شود. برای حفظ خاصیت روغن خراطین آن را در جای خنک و به دور از نور آفتاب نگه دارید.