مقالات, میوه خشک

کدام میوه های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟

کدام میوه های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟

اگر این سوال شامل حال شما نیز می­شود در ادامه همراه ما باشید. میوه­ها جزء آن دسته از مواد غذایی هستند که سرشار از ویتامین­، پروتئین­ و سایر مواد مغذی می­باشند که بدن انسان همواره به آن نیازمند است. اگرچه ویتامین­ها و سایر مواد مغذی از اهمیت زیادی برخوردار هستند ولی تمرکز ما در این مقاله بر روی میوه­ خشک که دارای بیشترین پروتئین و منبع اصلی پروتئین هستند خواهد بود.

اگر شما نیز به دنبال جذب پروتئین برای تقویت بدن خود هستید میوه­ها نقش مهمی در انتخاب شما خواهند داشت. حال اگر بدانید میوه­های خشک نیز از سرشار از پروتئین هستند چه می­کنید؟ آیا میوه­های خشک نیز در دایره انتخاب شما به منظور پروتئین­رسانی به بدن خود نقش خواهند داشت؟ به طورکل کدام میوه های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟ در جواب این سوال باید بگوییم میوه­های خشک منبعی غنی از پروتئین هستند که در این مقاله در پنج بخش به بررسی پنج میوه خشک شده­ ای که بیشترین مقدار پروتئین را دارند خواهیم پرداخت.

میوه های خشک با بالاترین پروتئین

میوه خشک

گلابی خشک شده

اولین میوه خشک شده در مقاله میوه های خشک گلابی خشک شده می­باشد، میوه­ ای که فصلی می­باشد و در تمام طول سال در دسترس نیست ولی با خشک کردن آن در تمام روزهای سال می­توانید به گلابی دسترسی داشته باشید. گلابی خشک به پایین آوردن فشار خون، تقویت استخوان­ها و کمک به گردش خون در بدن شهره است. گلابی خشک به ازای هر فنجان 3 گرم پروتئین دارد. همچنین مقدار فیبر آن نیز در یک فنجان 13 گرم و مقدار کالری آن 70 کالری است. ضمنا گلابی خشک شده منبعی از ویتامین­های K و C نیز می­باشد. بنابراین در جواب کدام میوه های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟ گلابی یکی از گزینه ­ها می­باشد.

گلابی خشکگلابی خشک به پایین آوردن فشار خون، تقویت استخوان­ها و کمک به گردش خون در بدن شهره است

 

سیب خشک شده

میوه خشک­ شده دیگری که در بررسی میوه های خشک به آن خواهیم پرداخت سیب خش ک­شده می­باشد. معمولا سیب نسبت به دیگر میوه‌ها کالری کمتری دارد و سیب خشک­ شده نیز از این قاعده مستثنا نیست، از این رو سیب خشک­ شده بسیار برای کاهش وزن و لاغری مناسب است. از فواید دیگر سیب خشک­ شده کمک به هضم غذا و کاهش فشار خون می­باشد. سیب خشک ­شده نیز به مانند گلابی خشک ­شده در هر فنجان 3گرم پروتئین دارد. همچنین این مقدار برای کالری 207 و برای فیبر 7 گرم می­باشد. ضمنا سیب خشک­شده نیز دارای ویتامین­های C و B می­باشد. بنابراین گزینه دوم در انتخاب کدام میوه­های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟ سیب خشک­شده می­باشد.

سیب خشکسیب خشک­شده بسیار برای کاهش وزن و لاغری مناسب است

 

انجیر خشک­ شده

سومین میوه خشک­ شده­ای که در بخش میوه های خشک آنرا بررسی می­کنیم انجیر خشک شده می­باشد. انجیر خشک­ شده باعث تقویت­ مفاصل شده و معجزه کاهش فشار خون نام دارد. انجیر خشک­ شده به ازای هر فنجان 5 گرم پروتئین دارد یعنی عددی نزدیک به دو برابر بیشتر از گلابی و سیب خشک­ شده که این خود بیانگر مقدار زیاد پروتئین در این میوه مغذی است. همچنین این مقدار برای کالری 370 و برای فیبر 15 می­باشد. ضمن اینکه انجیر­خشک دارای کلسیم، منیزیم، پتاسیم و ویتامین  K می­باشد. با این وجود گزینه سوم در انتخاب کدام میوه های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟ انجیر خشک­ شده می­باشد.

انجیر خشکانجیر خشک­شده باعث تقویت­ مفاصل شده و معجزه کاهش فشار خون نام دارد

 

آلو خشک­ شده

میوه خشک­ شده دیگری که به بررسی آن در میوه­های خشک می­پردازیم آلو خشک­ شده می­باشد. آلو خشک­ شده تخصص تقویت استخوان دارد و برای مشکل یبوست بسیار اثربخش است. یک فنجان آلو خشک­ شده می‌تواند ۵ گرم پروتئین وارد بدن بکند مقدار کالری آن 400 و فیبر 12 می­باشد. همچنین آلو خشک­ شده حاوی ویتامین­های C و K می­باشد. بنابراین چهارمین میوه در بررسی گزینه­های میوه­های خشک آلو خشک­ شده می­باشد.

آلو خشکآلو خشک­شده تخصص تقویت استخوان دارد و برای مشکل یبوست بسیار اثربخش است

هلو خشک­شده

پنجمین میوه خشک­ شده در میوه های خشک هلو خشک­ شده می­باشد. هلو خشک­ شده مناسب بیماری­های گوارشی، دوست دیابت و سرشار از آهن می­باشد. مقدار پروتئین این میوه به ازای هر فنجان 5.3 گرم پروتئین می­باشد که در صدر پروتئین میوه­های خشک­ شده این مقاله قرار می­گیرد. همچنین مقدار کالری این میوه 385 و مقدار فیبر آن 14 می­باشد. ضمن اینکه ویتامین­های A و C نیز در انجیر خشک­شده به مقدار فراوان یافت می­شود. پس گزینه پنجم و قهرمان رقابت­های پروتئینی در بین میوه­های خشک­ شده در مقاله کدام میوه­های خشک بیشترین پروتئین را دارند؟ هلو خشک­ شده می­باشد.

هلو خشکهلو خشک­شده مناسب بیماری­های گوارشی، دوست دیابت و سرشار از آهن می­باشد

 

فروشگاه بزرگ بامیلتو ارائه دهنده با کیفیت ترین میوه های خشک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *