ماسک, مقالات

خواص جلبک اسپیرولینا برای پوست

جلبک اسپیرولینا برای موارد بسیار زیادی دارای خواص و ویژگی مثبت می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به مهمترین مزایای این جلبک در مورد پوست بدن انسان بپردازیم. در صورتی که میخواهید در مورد مزایا و تاثیرات مثبت جلبک اسپیرولینا بر روی پوست بدن خود اطلاعات مناسبی کسب کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

تاثیرات مثبت جلبک اسپیرولینا بر روی پوست

جلبک اسپیرولینا برای بسیاری از محصولات زیبایی و پوستی و همچنین محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده گسترده از جلبک اسپیرولینا در محصولات زیبایی تنها رنگ سبز آن نیست. رنگ سبز جلبک اسپیرولینا نشان دهنده اجزای قدرتمند تشکیل دهنده آن است. ولی در عین حال باید بگویم که دلیل استفاده گسترده از جلبک اسپیرولینا در محصولات زیبایی این است که این جلبک آبی سرشار از انواع مختلف مواد مغذی می باشد. از این موارد می توان به کربوهیدرات، پروتئین، لیپید، انواع مختلف ویتامین‌ها و همچنین بکمپلکس و بتاکاروتن اشاره نمود که محصولی معجزه آسا در زمینه سلامت پوست و مو به حساب می آید. علاوه بر این جلبک اسپیرولینا از انواع مختلف مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری مانند آهن، منگنز، روی و سدیم، پتاسیم، مس، گاما، لینولنیک اسید و منیزیم می‌باشد. در نتیجه مزایای بسیار مناسبی در جهت سلامتی پوست و مو در بدن افراد مختلف ایجاد می نماید. این انتهای راه نیست و خواص جلبک اسپیرولینا باز هم ادامه دارد این جلبک سرشار از منابع آنتی اکسیدان می باشد. همچنین با توجه به اینکه کلروفیل و کاروتن نیز در این جلبک به فراوانی یافت می‌شود به عنوان سم زدایی بسیار مناسب در بدن انسان ایفای نقش می‌کند.

جلبک اسپیرولینا

تاثیر جلبک اسپیرولینا در مبارزه با پیری زودرس

اسپیرولینا تاثیر بسیار مناسبی در از بین بردن پیری زودرس در پوست افراد مختلف دارد. می توان اینطور بیان کرد که از جمله مهمترین دلایل استفاده از جلبک اسپیرولینا به عنوان یک محصول زیبایی این است که جلبک اسپیرولینا سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های مختلف می باشد. این آنتی اکسیدان ها می‌تواند پوست و بدن افراد را در مقابل رادیکال‌های آزاد به خوبی مراقبت نماید. آنتی اکسیدان های موجود در اسپرولینا به خوبی سموم و رادیکال های آزاد که باعث بروز پیری زودرس در بدن پوست انسان می‌شوند را خنثی نموده و از آنها در برابر پوست مراقبت می نماید.

حفاظت از پوست با اسپیرولینا

از دیگر موارد مثبت جلبک اسپیرولینا در سلامت پوست علاوه بر خنثی کردن رادیکال‌های آزاد و مراقبت از  بدن در برابر این رادیکال ها که توسط آنتی اکسیدان های موجود در اسپرولینا صورت می پذیرد. می‌توان به کند کردن پیری زودرس نیز اشاره نمود. با توجه به تحقیقات علمی و پزشکی در مورد این جلبک پرخاصیت، اسپیرولینا نمی‌تواند خاصیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بسیار قوی را ایجاد نموده که در نتیجه باعث کند شدن فرایند پیری زودرس در پوست بدن افراد مختلف می گردد.

سفت شدن پوست با استفاده از اسپیرولینا

علاوه بر آن که رادیکال‌های آزاد توسط جلبک اسپیرولینا خنثی می گردند و پوست در برابر نشانه‌های پیری زودرس محافظت می شود. همچنین اسپیرولینا این خاصیت را دارد که پوست های شل شده که دوام خود را از دست دادند را بهبود دهد با توجه به اینکه جلبک اسپیرولینا منابع سرشار از انواع مختلف امینو اسید ها می باشد به عنوان گزینه بسیار مناسبی جهت کلاژن سازی پوست به حساب می آید.

حفاظت از پوست در برابر فلزات سنگین

از دیگر خواص جلبک اسپیرولینا در زمینه مراقبت های پوستی با توجه به خواص ضد عفونی کننده ای که در این جلبک موجود است. می توان به محافظت پوست در برابر فلزات سنگین اشاره نمود. با توجه به کلروفیل فراوانی که در آن وجود دارد و یک لایه کلاته قدرتمند ایجاد شده و در نتیجه کلروفیل موجود در جلبک اسپیرولینا باعث جذب و حذف فلزات سنگین از بدن شده و نمی گذارد که فلزات سنگین به بافت‌های پوست رسیده و یا در آن ذخیره شوند.

جلبک اسپیرولینا

استفاده از قرص های اسپرین برای تقویت پوست

بهترین و مفیدترین خوراکی هایی که برای سلامت پوست می توانیم آن را به شما پیشنهاد کنیم جلبک اسپیرولینا و قرص های تولید شده از این جلبک میباشد. مکمل غذایی و مواد تشکیل دهنده اسموتی ها شناخته شده و در حال حاضر نیز به عنوان یک دارو و درمان بسیار مناسب برای تقویت انواع پوست های آسیب دیده به حساب می آید. همچنین استفاده فراوانی از جلبک اسپیرولینا در زمینه تولید انواع مختلف محصولات پوستی و مراقبت پوست می گردد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *