روغن های گیاهی|آرایشی

حقایقی در مورد استفاده از روغن های معطر در خانه

 

حقایقی در مورد استفاده از روغن های معطر در خانه 

بدون شک بسیاری از شما از مزیت هایی که روغن های معطر در خانه دارند اطلاعات دارید و می دانید که این روغن ها تاثیر بسیاری در محیط خانه و آرامش افراد خانه می گذارد. با این وجود شاید بسیاری از شما حقایق زیادی در مورد روغن های معطر ندانید. اگر شما فضای خانه خود را می خواهید فوق العاده سازید و آرامش بی نظیری را به فضای خانه خود ببخشید، می توانید از این روغن ها استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر شما با مزیت ها و فواید روغن های معطر در ادامه برخی از مهمترین حقایقی را که در مورد آنها وجود دارد را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در مورد آنها بیشتر شود.

معرفی حقایقی در مورد روغن های معطر 

همانطوری که بیان نمودیم روغن های معطر ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که افراد زیادی از آنها استفاده می کنند. برخی از مهمترین و اصلی ترین حقایقی که در مورد این روغن ها وجود دارد عبارت می باشد از :

روغن های معطرروغن های معطر

  1. آرامش بخش :

بدون شک همه شما در طول روز خسته می شوید و یا تنش های زیادی در محیط کار خود دارید، به همین دلیل بهترین راهی که می توانید این تنش های را از خودتان دور کنید استفاده از روغن های معطر در محیط خانه می باشد. این روغن ها رایحه ای آرامش بخش دارند و به همین دلیل برای روحیه شما بسیار عالی و بی نظیر هستند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در این روغن ها وجود دارد بهبود دهنده خلق و خو هم می باشد. روغن اسطوخودوس از جمله بهترین و عالی ترین روغن های طبیعی و معطری به شمار می رود که آرامش ویژه و خاصی را به شما می دهد. شما اگر می خواهید از ورود به فضای درون خانه تان لذت ببرید و بوی خوب و پاکیزه ای را استشمام کنید می توانید از انواع روغن های معطر استفاده نمایید.

  1. تمیز کننده هوا :

اینکه در بیشتر خانه ها به دلیل پخت و پز و … قارچ های انگلی وجود دارد یک حقیقت است و باید راه مبارزه با آنها را کشف کنید. استفاده از روغن های معطر برای اینکه هوای خانه تمیز شود بسیار گزینه مناسبی می باشد. روغن های زیادی مانند لیمو، درخت چای، سنبل هندی، رزماری و … وجود دارد که در این امر نقش مهمی ار بر عهده دارند. این روغن ها به خوبی می توانند با قارچ ها و سموم که در منزل شما وجود دارد  مبارزه کنند و آنها را از بین ببرند.

همچنین شما باید بدانید با استفاده از آنها فضای خانه را بسیار خوشبو خواهید ساخت و شادابی و طراوت را برای منزل خود به ارمغان می آورید. اگر شما از آن دسته افرادی می باشد که به دنبال بهترین راه حل برای از بین بردن بوی بدن در خانه خود هستند، می توانید این روغن ها را انتخاب کنید. مزیت ها و ویژگی هایی که در روغن های معطر وجود دارد بسیار زیاد است و به همین دلیل می باشد که امروزه از آنها افراد زیادی استفاده می کنند.

روغن های معطرروغن های معطر

  1. مبارزه با سرماخوردگی :

همه شما به خوبی نیز می دانید زمانی که محیط مرطوب تر باشد ویروس سرماخوردگی به خوبی از بین می رود. بر این اساس اگر شما محیط را مرطوب تر سازید بدون شک ویروس های سرماخوردگی هم از بین می رود. روغن های معطر در مرطوب سازی خانه نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند و به همین دلیل از آنها برای مرطوب سازی خانه استفاده می شود. از جمله مهمترین روغن هایی که در از بین بردن ویروس سرماخوردگی تاثیر بسیار زیادی دارند، روغن های اکالیپتوس و دارچین می باشد.

ویروس سرماخوردگی از آن دسته ویروس هایی می باشد می باشد که امکان دارد در هر خانه ای وجود داشته باشد. در فصل زمستان وجود ویروس سرماخوردگی در خانه بیشتر است و به همین دلیل باید آن را از بین برد. روش های زیادی برای از بین بردن ویروس سرماخوردگی در خانه وجود دارد. ولی باید بدانید استفاده از انواع روغن های معطر در این مورد نقش بسیار بیشتری دارند.

  1. خواب آسوده و راحت :

 افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که دارای اختلالات خواب می شوند، این دسته از افراد خواب آرام و آسوده ای ندارند. این دسته از افراد دارو استفاده می کنند تا به آسودگی بتوانند بخوابند و خواب آرامی داشته باشند. یکی از مهمترین حقایقی که در مورد روغن های معطر وجود دارد این است که خواب آسوده ای را به شما می دهد. بنابراین اگر شما از آن افرادی می باشید که خواب آرام و آسوده ای ندارند می توانید از این روغن ها استفاده کنید.

روغن های معطر هیچ خطری ندارند و برای درمان اختلالات خواب که در برخی از افراد وجود دارد بسیار توصیه می شود. در واقع بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که روغن ها به سیستم خواب ضربه بزنند و یا فرد با استنشاق آنها دچار سردرد شود، ولی باید بدانید این روغن ها بسیار باکیفیت هستند و برای سیستم خواب بسیار عالی و بی نظیر می باشند.

روغن های معطرروغن های معطر

  1. تنظیم کردن مزاج :

شاید باورتان نشود، ولی باید بدانید روغن های معطر مزاج شما را تنظیم می نمایند. برخی از افرادی که در سیستم جنسی خود دچار مشکل هستند با استنشاق این روغن ها میلی جنسی شان افزایش پیدا می کند. در واقع باید بدانید به همین دلیل است که از این روغن در بسیاری از کشورهای متنوع استفاده می شود. این ویژگی و مزیت در این روغن ها اثبات شده است و از نظر علمی بسیاری از محققان آن را قبول کرده اند.

انواع روغن های معطر برای خانه :

روغن های معطر دارای انواع متعددی می باشند و هر یک از آنها تاثیر و فواید متنوعی دارد، برخی از مهمترین انواع آن که استفاده زیادی از آنها می شود عبارت است از :

  1. روغن اسطوخودوس :

یکی از ویژگی های اصلی و مهمی که در روغن های معطر و روغن اسطوخودوس وجود دارد این است که با دیگر روغن ها هم ترکیب می شود و بوی بسیار خوبی را در خانه ایجاد می کند. این روغن برای داشتن آرامش بسیار توصیه می شود و افرادی که می خواهند در محیط خانه آرامش داشته باشند می توانند از این روغن استفاده کنند.

روغن های معطرروغن های معطر

  1. روغن یاسمن :

این روغن معطر در بین انواع روغن های معطر بین خانم ها محبوبیت بسیار زیادی دارد و خانم ها از آن استفاده می کنند. این روغن علاوه بر اینکه سیستم عصبی افراد را آرام می سازد نقش بسیار مهمی در افزایش میلی جنسی خانم ها هم نیز دارد. زمانی که استرس شما را تا حد بسیار زیادی آزار می دهد و عصبی هستید می توانید از این روغن استفاده کنید و تاثیر بی نظیر آن را مشاهده کنید.

  1. روغن چوب صندل :

چوب صندل از آن گیاهانی می باشد که فوق العاده بی نظیر است و به همین دلیل از روغن آن هم استفاده می کنند. بسیاری از کسانی که تمرینات یوگا انجام می دهند می توانند از این روغن استفاده کنند و آرامش بی نظیری در تمرینات و شرایط روحی خود داشته باشند. در بین انواع روغن های معطر این روغن تاثیر بسیار زیادی در آرامش دادن به افراد دارد و به همین دلیل است که از آن در تمرینات یوگا استفاده می کنند.

  1. روغن پرتقال :

روغن پرتقال در بین انواع روغن های معطر برای بهبود خلق و خو تاثیر بسیار زیادی دارد. برخ یاز افراد که افسردگی های جزئی دارند با استنشاق بوی این روغن می توانند خود را آرام کنند. البته دردهای جسمی افراد هم با بوی این روغن بهبود پیدا می کند، برخی از دردهای جسمی مانند سردرد و یا … که جزئی می باشند. شما در زمان خرید انواع روغن های معطر می توانید با کسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. آنهایی که در این زمینه تخصص دارند به بهترین نحو ممکن می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نوع آن را برای خود انتخاب کنید. شما زمانی که درخواست خود را از این روغن ها بیان کنید متخصصان بهترین نوع آن را برای درمان مشکلات شما ارائه می دهند.

روغن های معطرروغن های معطر

نحوه استفاده از روغن های معطر در خانه :

نحوه استفاده کردن از روغن های معطر متفاوت می باشد و شما می توانید هر یک از آنها را که بیشتر مایل هستید انتخاب کنید. یکی از روش ها استفاده از اسنس سوزها می باشد که آنها متنوع هستند. برخی از اسانس سوزها با بخار آب گرم و یا آب سرد کار می کنند و بوی روغن را در فضا پخش می کنند. البته برخی از آنها نور زیبایی را ساطع می کنند که بسیار زیبا و خاص می باشد.

یکی دیگر از روش های استفاده از این روغن ها استفاده کردن از پارچه می باشد. شما می توانید پارچه را در آن روغن فرو ببرید و آن را زیر بالش خود قرار دهید، همچنین می توانید مقداری از آن را در درون ماشین لباسشویی خود بریزید تا لباس هایتان بوی خوبی بگیرد و شما از بوی لباس های خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *