دسته‌بندی نشده

راهنمای انتخاب شکلات برای هدیه

رایحه‌ای که از اعماق مناطق استوایی می‌آید اما سال‌هاست دل ما را برده و با خود همراه کرده، به بخش جدایی‌ناپذیری از لحظات عاشقانه ما تبدیل شده است. اگر قدیم برای چشم‌روشنی و منزل نو مبارکی کاسه، بشقاب و پتو و ساعت دیوار می‌بردیم امروز شکلات هدیه جایگزین همه آن‌ها شده است.

شکلات، هدیه‌ای خوشمزه و دوست‌داشتنی که انواع مختلفی دارد و شاید الآن روی میزتان تعدادی از آن‌ها جا خوش کرده‌اند یا شاید گوشه لپتان مشغول عشق‌بازی با این دلبر مناطق حاره‌ای هستید، ما برای شما یک راهنمای انتخاب شکلات هدیه آماده کرده‌ایم که از این به بعد بتوانید با خیالی آسوده‌تر دست به انتخاب بزنید.

  •          شکلات تلخ برای هدیه خوب است؟

اگر نظر ما را بخواهید که شکلات تلخ، عشق است اما نکته این جاست که ذائقه سنتی چندان به شکلات تلخ عادت ندارد، به خصوص اگر در شهرهایی مثل اصفهان، یزد و کرمان زندگی می‌کنید که مردم ذائقه غذایی شیرینی دارند، شکلات تلخ تا زمانی که مطمئن نیستید با ذائقه فرد یا افرادی که می‌خواهید به آن‌ها هدیه بدهید سازگار است انتخاب مناسبی نیست.

در نظر داشته باشید که برای انتخاب شکلات تلخ به عنوان هدیه باید به ذائقه افراد دقت کنید اما توصیه‌مان نیز آن است که درصد‌های بالای شکلات تلخ را به عنوان هدیه انتخاب نکنید، حداکثر 60 تا 70 درصد برای شکلات هدیه در صورتی که قصد کادو دادن شکلات تلخ دارید، انتخاب خوبی است.

  •           طعم‌های متفاوت را جمع کنید.

شکلات برای هدیه انواع مختلفی دارد اما سعی کنید شکلات هدیه‌ای انتخاب کنید که همه یک جعبه طعم یکسانی نداشته باشد و افراد بتوانند طعم‌های متفاوت را در یک جعبه تجربه کنند، البته به این دقت کنید که طعم‌های مختلف و هوس امتحان کردن آن‌ها باعث می‌شود که تعداد بیش‌تری از شکلات‌های یک بسته مصرف شود، به همین خاطر اگر کسی که شکلات را به او هدیه می‌دهید در رژیم است و نگرانی میزان کالری روزانه‌اش را دارد یک جعبه شکلات با طعم واحد انتخاب کنید و با طعم‌های مختلف وسوسه‌اش نکنید.

  •           شکلات‌های مغزدار بهترین انتخابند.

شکلات‌های مغزدار ترکیبی از طعم‌های متنوع در قالب یک شکلات هستند و این تفاوت طعم‌های مختلف لذت فراوانی به بار می‌آورد. تجربه نشان داده برای شکلات هدیه سعی کنید شکلاتی تهیه کنید که خوردنش چندان سخت نباشد و البته در مورد مغز‌های آجیلی این نکته خیلی مهم است که شکلاتی که تهیه می‌کنید حتما تازه باشد چرا که مغز‌های آجیلی بعد از گذشت زمان به تدریج کیفیت و طعم اصلی خود را از دست می‌دهند.

  •           طعم و بسته‌بندی هر دو مهم است.

در مورد شکلات‌های هدیه، گاهی این قدر درگیر بسته‌بندی می‌شویم که طعم را فراموش می‌کنیم، یک شکلات هر قدر هم که خوشمزه باشد رسالتش خورده شدن است پس هنگام انتخاب شکلات هدیه این قدر درگیر ظاهر، قیافه و بسته‌بندی نشوید که طعم را فراموش کنید، یک شکلات هر قدر هم که زیبا بوده و بسته‌بندی شکیلی داشته باشد نیازمند طعمی خوشمزه برای خورده شدن است.

  •          به تاریخ تولید و محل فروش دقت کنید.

تاریخ انقضا در شکلات هدیه یک فاکتور مهم است. باید در نظر داشته باشید که شکلات یک محصول غذایی است و متناسب با محل نگهداری می‌تواند زودتر خراب شود، فضای گرم، ذوب شدن‌ها و انجماد مجدد شکلات بلای جای کیفیت و زیبایی هر شکلاتی است.

شکلات باید در مکانی خشک و خنک نگهداری شود، در متوسط دمایی که نه ذوب شود و نه یخ بزند و ظاهر و طعم خودش را حفظ کند، توصیه می‌کنیم شکلات‌هایی که بیش از یک سال از تاریخ تولیدشان گذشته حتی اگر هنوز تاریخ انقضا دارند تهیه نکنید چرا که مدت زمان نیز عاملی تاثیرگذار در از دست رفتن کیفیت شکلات است.

  •          برند در انتخاب شکلات هدیه چه قدر موثر است؟

راستش برند در انتخاب شکلات هدیه از موارد مهمی است که توصیه می‌کنیم هیچ وقت فراموش نکنید. شکلات‌هایی که توسط برند‌های معتبر تولید می‌شوند معمولا تنوع گسترده‌ای از محصولات دارند و با توجه به تجربه مشتری‌های متنوع هر روز بهتر و بهینه‌تر می‌شوند.

برند‌ها در شکلات معمولا بر روی دو گزینه مانور می‌دهند یا طعم منحصر‌به‌فرد و خاص خود یا تنوع گسترده‌ای از طعم‌ها و شکل‌ها و بسته‌بندی، این بستگی به شما دارد که بر مبنای اولویت‌هایتان و مواردی که گفته شد کدام مورد مد نظرتان باشد و در انتخابتان تاثیر بگذارد.

خرید شکلات خارجی مرسی

در نهایت باید این نکته را یادآور شویم که شکلات هدیه همان طور که از اسمش پیدا است یک هدیه است، اگر هدیه را برای عزیزانتان تهیه می‌کنید، آن‌ها که به ایشان علاقه دارید، پس بهترین انتخاب را هم برایشان داشته باشید، انتخابی که فارغ از قیمت، متناسب با علاقه و سلیقه اوست، سعی کنید که لحظاتتان خوش‌طعم‌تر از هر شکلاتی که تا به امروز خریده‌اید و می‌خرید باشد و البته فروشگاه اینترنتی بامیلتو هم هر جا احتیاج به خرید شکلات هدیه داشتید در کنارتان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *