رژیم کتوژنیک, مقالات

طرز تهیه کیک کتوژنیک(رژیم کتوژنیک)

طرز تهیه کیک کتوژنیک (رژیم کتوژنیک)

کیک های کتوژنیک به دلیل داشتن تنوع زیاد ،مزه های خاصی را در بر دارند. این نوع کیک ها را می توان در رژیم های کتو خود استفاده نمود. برای یک عصرانه ی دلپذیر چه چیزی بهتر از یک کیک سالم و خوشمزه. بسیاری از افراد دستورات متفاوتی برای پخت این کیک در نظر دارند. ما در اینجا سعی داریم شما را با برخی از دستورات طرز تهیه کیک کتوژنیک آشنا سازیم.

کیک کتوژنیک

طرز تهیه کیک کتوژنیک

طرز تهیه کیک کتوژنیک با طعم وانیلی

برای تهیه کیک ابتدا باید موارد خاصی را مرحله به مرحله انجام داد. انجام دادن مرحله ای کار ها کمک بسیاری به خوشمزه گی کیک شما می کند. اگر شما نوبت را در پخت کیک رعایت نکنید با مشکلاتی روبرو خواهید شد. پف نکردن کیک و خمیری شدن آن از نمونه های رعایت نکردن مرحله بندی در پخت کیک می باشد. برای پخت کیک وانیلی کتوژنیک ابتدا فر را روشن می کنیم و در دمای 200 درجه تنظیم می نماییم.

کیک کتوژنیکطرز تهیه کیک کتوژنیک

آماده سازی مواد در طرز تهیه کیک کتوژنیک :

تخم مرغ     …………………. 2 عدد

آرد بادام …………………………..  2 پیمانه

پنیر خامه ای ………………. 5/0 گرم

بکینگ پودر ……………………. 1 قاشق چایخوری

کره       ……………………….  2/1 پیمانه

وانیل   …………………………….. 1 قاشق چایخوری

اریتریتول   …………………….. 1 پیمانه

خامه ترش ………………………..  1 پیمانه

مرحله اول در طرز تهیه کیک کتوژنیک

در ابتدا تخم مرغ را با وانیل به وسیله هم زن مخلوط می کنیم. پس از هم زدن مخلوط تخم مرغ ها آنها را در کناری می گذاریم و به سراغ قدم بعدی می رویم. پنیر خامه ای و کره را در ماکروویو قرار می دهیم. کمی که به دمای ذوب رسیدند آنها را خارج می کنیم. این دو مواد را با یکدیگر مخلوط می کنیم. کرم مورد نظر را نیز در گوشه ای قرار می دهیم. آرد را نیز با بکینگ پودر مخلوط نموده و از الک رد می کنیم. آن را نیز کنار می گذاریم. خامه ترش را با اریتریتول مخلوط می کنیم و هم می زنیم.

کیک کتوژنیکطرز تهیه کیک کتوژنیک

مرحله دوم در طرز تهیه کیک کتوژنیک:

پس از آماده سازی مواد نوبت به مخلوط کردن آنها با هم می شود. ظرف بزرگتری را آماده می کنیم. تخم مرغ ها را درون ظرف می ریزیم . سپس مخلوط خامه ترش و اریتریتول را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. مخلوط پنیر خامه ای و کره را نیز به مواد اضافه کرده و هم می زنیم . حال نوبت به اضافه نمودن آرد می رسد. مخلوط آرد را کم کم به مخلوط خود اضافه می کنیم و هم می زنیم. این کار به این دلیل انجام می پذیرد که از گلوله شدن آرد جلوگیری شود. همچنین این کار سبب پف مناسب در کیک نیز خواهد بود. حال مواد کیک آماده می باشد.

مرحله سوم در طرز تهیه کیک کتوژنیک:

حال ظرف مناسب برای درون فر را انتخاب می کنیم. درون ظرف را کمی چرب می کنیم. این چرب کردن از این رو می باشد که از چسبیدن کیک به ظرف جلوگیری کند. مواد کیک را درون ظرف مورد نظر می ریزیم. سطح آن را به وسیله نوعی ابزار صاف و یکدست می کنیم . مواد کیک را در درون فر گرم به مدت 50 دقیقه قرار می دهیم. بعد از پخت می توانید از یک خلال دندان برای اطمینان از پخت استفاده کنید. در صورت نارضایتی باز هم کیک را درون فر قرار بدهید. البته برای زمان کوتاه. این کیک خوشمزه را می توانید با ذغال اخته و برگ نعناع تزیین نمایید و نوش جان کنید.

کیک کتوژنیکطرز تهیه کیک کتوژنیک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *