دسته‌بندی نشده

10 روتین آبرسان پوست با جلبک اسپیرولینا

10 روتین آبرسان پوست با جلبک اسپیرولینا

همان طور که می دانید پوست برای شادابی و حفظ سلامتی نیاز به مراقبت های روتین و روزانه دارد. این مراقبت ها با افزایش سن باید به برنامه همیشگی و روتین شما تبدیل شوند. جلبک اسپرولینا یکی از انواع روتین آبرسان پوست می باشد. آبرسانی بخشی از مراقبت مربوط به پوست است. در این مطلب مجموعه از روتین های آبرسان برای پوست متشکل از اسپیرولینا را معرفی خواهیم کرد.

همان طور که می دانید پوست به شکل روزانه در معرض آلودگی های زیادی قرار دارد. این آلودگی منافذ پوست را اشغال نموده و خشکی پوست، لک و آکنه را بر روی صورت ایجاد می کند. در چنین شرایطی باید روتین آبرسان و البته پاکسازی صورت را مورد توجه قرار دهید. پاکسازی صورت بخش مهمی از عملکرد آبرسانی پوست می باشد. این پاکسازی باید به شکل منظم و دنباله دار ادامه داشته باشد.

ماسک جلبک اسپیرولینا

ماسک جلبک اسپیرولینا

فواید جلبک اسپیرولینا برای پوست

جلبک اسپیرولینا نوعی جلبک مفید برای پوست صورت می باشد. در واقع در  حال حاضر این عنصر به شکل های مختلف کارکردی و خوراکی مورد توجه قرار می گیرد. جلبک اسپیرولینا در ماسک های آبرسان نیز مورد اهمیت می باشد. در واقع با این جلبک می توان آبرسانی خوبی را برای پوست تامین کرد. نکته مهم اینکه جلبک اسپیرولینا در کرم ها، مواد بهداشتی، ماسک های طبیعی و گیاهی، مکمل های خوراکی و … مورد مصرف قرار می گیرد.

این جلبک دارای مواد مغذی، آنتی اکسیدان بسیار، آهن و پروتئین می باشد. این آنتی اکسیدان ها به خوبی می توانند از فعالیت آزادانه رادیکال های آزاد ممانعت کنند. به همین دلیل مصرف جلبک اسپیرولینا به شکل خوراکی و به شکل کارکردی مورد توجه قرار می گیرد.  

ماسک عسل و جلبک اسپیرولینا

ماده اولیه برای تهیه این ماسک، جلبک اسپیرولینا می باشد. این ماسک سم زدایی صورت شما را به شکل مطلوبی انجام می دهد و یک روتین آبرسان نیز به حساب می آید.

برای تهیه این ماسک سم زدا و آبرسان می توانید از یک قاشق غذا خوری پودر اسپیرولینا و یک قاشق عسل طبیعی بهره مند شوید. این دو ماده را با هم ترکیب کنید. پوست صورت را ابتدا با آب و صابون شسته و در ادامه ترکیب عسل و پودر جلبک اسپیرولینا را بر روی پوست بگذارید. مواد را به شکل ماساژی بر روی پوست پخش کنید و حدود یک دقیقه بر این کار استمرار داشته باشید.

روتین جلبک اسپیرولینا

روتین جلبک اسپیرولینا

 توجه داشته باشید که برای اثر گذاری این ماسک به حدود بیست دقیقه زمان نیاز دارید. بعد از گذشت بیست دقیقه می توانید ماسک را از روی صورت پاک نمایید. برای پاکسازی پوست، صورت را با آب گرم بشویید. این ماسک یک آبرسان فوق العاده بوده و برای درمان آکنه نیز بسیار سودمند است.

روتین آبرسان عسل و جلبک اسپیرولینا

روتین آبرسان عسل و جلبک اسپیرولینا

پودر اسپیرولینا و روغن گل پامچال

این روتین آبرسان نیز برای رطوبت، سفتی و جوان سازی پوست مورد استفاده می باشد. در این روتین نیز از خواص جلبک اسپیرولینا بهره مند می شویم. این ماسک از پیری جلوگیری می کند و پوست را از آلودگی ها پاک خواهد کرد.

 • پودر جلبک اسپیرولینا: یک قاشق غذاخوری
 • روغن گل شمعدانی: 4 قطره
 • روغن گل پامچال: 4 قطره                 
 • روغن کندر:6 قطره
 • عسل کارا: یک قاشق غذاخوری

عسل و پودر جلبک اسپیرولینا را ترکیب نمایید و در ادامه روغن ها را اضافه کنید. این روتین آبرسان باید حالتی خمیرگونه داشته باشد. اجازه دهید ماسک حدود بیست دقیقه بر روی پوست بماند و بعد آن را بشویید.

اسپیرولینا و ژل آلوئه ورا

همان طور که می دانید ژل آلوئه ورا یک آبرسان قوی بوده و به همین دلیل این روتین آبرسان مختص پوست های خشک می باشد. شما می توانید با این ترکیب یک ماسک رطوبتی و شاداب کننده را تهیه نمایید. این دستور ماسک آبرسان برای پوست هایی مناسب است که با خشکی مواجه هستند.

برای تهیه این نوع ماسک، حدود 3 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذا خوری پودر جلبک اسپیرولینا را با هم ترکیب و بر روی صورت بمالید. این ترکیب باید 15 تا 20 دقیقه بر روی صورت باشد.

ماسک آبرسان پودر جلبک اسپیرولینا

ماسک آبرسان پودر جلبک اسپیرولینا

موز و اسپیرولینا

با بهره مندی از این نوع روتین آبرسان می توانید پوست سالم و شادابی داشته باشید. ضمن اینکه نرمی و جوانی را نیز به پوست تان هدیه دهید. از این ماسک به عنوان ماسک لایه بردار نیز استفاده می شود. چون در این ترکیب  سلول های مرده پوست به راحتی کنار زده می شوند.

برای تهیه این ماسک روتین، حدود 2 قاشق چای خوری جلبک اسپیرولینا را با یک قاشق چای خوری ماست یونانی و یک تکه موز کوچک میکس و ترکیب آماده را به مدت بیست دقیقه بر روی صورت بگذارید.  

روغن بادام و جلبک اسپیرولینا

روغن بادام نیز یکی از ترکیباتی است که برای لطافت پوست های خشک و … مورد توجه قرار می گیرد. برای تهیه این ماسک اعجاب انگیز یک قاشق غذاخوری روغن کرچک یا بادام را با یک قاشق غذاخوری پودر جلبک اسپیرولینا و 2 قطره روغن ویتامین E  میکس کنید. این ترکیب را به صورت ماساژی بر روی صورت قرار دهید.

ماسک جلبک اسپیرولینا و روغن بادام

این نوع روتین آبرسان دارای آنتی اکسیدان فراوانی می باشد و رطوبت لازم برای پوست را نیز تامین می کند. بنابراین از پیری پوست جلوگیری به عمل می آورد.

اکالیپتوس و اسپیرولینا

برای تهیه این ماسک آبرسان از 2 قطره روغن اکالیپتوس، یک قاشق چای خوری پودر جلبک اسپیرولینا و یک قاشق چای خوری روغن جوجوبا استفاده می شود. صورت را تمیز کنید و ترکیب مواد آماده شده را بر روی صورت بگذارید. این ماسک باید به اعماق پوست نفوذ کند. بنابراین بهتر است با گردش دورانی بر روی پوست قرار بگیرد.

اکالیپتوس دارای خواص ضدالتهابی و ضد عفونی کننده پوست می باشد. ضمن اینکه این روغن و روغن جوجوبا هر دو در حکم یک مرطوب کننده طبیعی پوست عمل می کنند و از این رو به عنوان روتین آبرسان مورد توجه می باشند.

روتین آبرسان جلبک اسپیرولینا و روغن اکالیپتوس

روتین آبرسان جلبک اسپیرولینا و روغن اکالیپتوس

جلبک اسپیرولینا و زغال

روتین آبرسان با منشأ طبیعی نیز برای پوست های خشک بسیار توصیه می شود. این ماسک علاوه بر خواص جلبک اسپیرولینااز مواد ارگانیک دیگری نیز بهره مند شده است.

 • پودر زغال: یک قاشق چای خوری
 • رس خالص: 2 قاشق غذاخوری
 • پودر جلبک اسپیرولینا: یک قاشق چای خوری
 • آب تصفیه شده: به میزان لازم
 • روغن های اسانسی: در صورت تمایل یک یا 2 قطره

تونر پس از ماسک نیز کاملاً اختیاری می باشد. برای این تونر به یک پد پنبه ای و یک قاشق چای خوری سرکه سیب خام نیاز دارید.

ماسک زغال و جلبک اسپیرولینا

ماسک زغال و جلبک اسپیرولینا

کلیه مواد ماسک را تهیه و مخلوط نمایید. از نوک انگشتان برای مالیدن مواد بر روی صورت استفاده کنید. 10 الی 15 دقیقه صبر کنید و آن گاه مواد را از روی صورت بشویید.

بعد از خشک کردن صورت نیز می توانید مقداری سرکه را به یک پنبه بزنید و بر روی صورت بکشید.

جلبک اسپیرولینا و روغن فندق افسونگر

برای تهیه این روتین آبرسان باید یک دوم قاشق چای خوری روغن فندق افسونگر را با یک قاشق غذاخوری پودر جلبک اسپیرولینا میکس و در ادامه نیز یک قاشق چای خوری آب اضافه کنید. برای اثر بخشی این ماسک باید آن را حدود 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست بگذارید.

جلبک اسپیرولینا و ماست

در این ماسک از پودر جلبک اسپیرولینا، عسل، ماست و روغن های اسانسی استفاده می شود. عسل یک رطوبت رسان قوی بوده و برای ترمیم پوست نیز به کار می رود. ماست نیز در حکم یک لایه بردار طبیعی برای از بین بردن بافت مرده پوست عمل می کند. روغن های اسانسی نیز برای آبرسانی و  لطافت پوست مورد توجه قرار می گیرند. 

کندر، شمعدانی، پامچال و اسطوخودوس از جمله روغن های اسانسی و مفید برای پوست صورت هستند.

ماسک جلبک اسپیرولینا و ماست

 • پودر جلبک اسپیرولینا: حدود سه چهارم قاشق غذاخوری
 • عسل خام: یک قاشق غذاخوری
 • ماست بدون قند: یک قاشق غذاخوری
 • روغن گل شمعدانی(در صورت تمایل می توانید از روغن های جایگزین نظیر پاتولی، اسطوخودوس و کندر استفاده کنید): چند قطره

مواد را در یک ظرف مناسب با هم ترکیب کنید. با نوک انگشتان مواد را برداشته و به شکل ماساژی بر روی پوست قرار دهید. از مالیدن این مواد به اطراف چشم بپرهیزید. این برنامه را جزء برنامه های همیشگی قرار دهید.

جلبک اسپیرولینا دارای ویتامین و مواد معدنی بی شماری می باشد. از این رو می تواند برای تغذیه پوست و آبرسانی به آن گزینه ای مناسب باشد. از این جلبک برای شادابی و درخشش پوست نیز استفاده می شود. اگر قصد دارید از یک مکمل حمایتی برای پوست بهره مند شوید، بهتر است این جلبک را در برنامه های مراقبتی پوست وارد کنید. در این صورت متوجه خواص بی نظیر و اعجازی این عنصر خواهید شد.

اسپیرولینا و آووکادو

 • ماست: یک چهارم پیمانه(اختیاری)
 • موز پوره شده: یک عدد
 • عسل خام: 2 قاشق غذاخوری
 • آووکادو رسیده: یک دوم(نصف آووکادو)
 • پودر جلبک اسپیرولینا: 2 قاشق غذاخوری

اگر می خواهید از این روتین آبرسان به خوبی بهره مند شوید، بهتر است ابتدا پوست خود را با 2 قاشق غذا خوری عسل و یک دوم قاشق چای خوری شکر قهوه ای لایه برداری کنید. 

برای تهیه ماسک کلیه مواد را با هم ترکیب کنید. کلیه مواد باید به شکل خمیری درآیند تا بر روی صورت قابل استفاده باشند.

برای تاثیرگذاری این ماسک باید ابتدا ماسک لایه بردار را مورد استفاده قرار دهید. آن گاه صورت را بشویید و خشک نمایید. در ادامه نیز این روتین آبرسان را بر روی پوست استفاده کنید و منتظر نفوذ آن در عمیق ترین لایه های پوستی باشید. بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه از قرار دادن ماسک بر روی صورت می توانید صورت را با آب گرم بشویید و سپس خشک کنید.

برای نتیجه گرفتن از ماسک ها و روتین های جلبک اسپیرولینا باید آن ها را به شکل مستمر مورد استفاده قرار دهید. در این صورت از نتایج مثبت آن ها بهره مند خواهید شد.

https://www.naturallivingideas.com/superfood-spirulina-face-mask/

https://www.vitacost.com/blog/bath-beauty/diy-spirulina-charcoal-mask.html

https://www.wildfornature.com/simple-guide-diy-soothing-spirulina-face-mask/

https://bespotted.org/spirulina-face-mask-benefits-5-best-recipes/

https://www.bebeautiful.in/articles/the-lakme-absolute-skin-gloss-range

https://waxingkara.com/honey-spirulina-face-mask/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *