روغن های گیاهی|آرایشی, مقالات

معجزه زیبایی و جوانسازی صورت با روغن بادام

معجزه زیبایی و جوانسازی صورت با روغن بادام 

روغن بادام یکی از بهترین و مفیدترین روغن های گیاهی می باشد که برای پوست بسیار کارساز است. یکی از مهمترین دلایلی که از روغن بادام در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود، این است که از پوست بسیار مراقبت می کند و عملکرد آن بی نظیر می باشد. مزیت هایی که در این روغن برای پوست و زیبایی وجود دارد بسیار زیاد می باشد و بدون شک اگر با آنها آشنایی داشته باشید همیشه از این محصول استفاده می کنید. برای اینکه با مزیت های روغن بادام آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه این نرم کننده طبیعی و سبک را بیشتر معرفی می کنیم و تاثیرات آن را برای زیبایی پوست و جوانسازی صورت هم مورد بررسی قرار می دهیم.

تاثیرات روغن بادام برای پوست :

 روغن بادام از گذشته های دور به وسیله بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گرفته است و بدون شک شما هم با این امر آشنایی لازم را دارید، باید بدانید مزیت هایی که این روغن برای پوست و جوانسازی صورت هم دارد بسیار زیاد است و برخی از مهمترین مزیت های آن که بسیار مهم می باشد و بیشتر پزشکان پوست و زیبایی آن را تایید کرده اند عبارت می باشد از :

روغن بادامروغن بادام

  1. یک ماده ضد پیری :

روغن بادام از جمله محصولات لوکس به شمار می رود که بسیاری از افراد برای جوانسازی صورت خود از آن استفاده می کنند. روغن بادامی که از نوع شیرین آن می باشد به خوبی می تواند چین و چروک های ریز روی صورت را از بین ببرد و این ویژگی روغن بسیار عالی و بی نظیر می باشد. همچنین باید بدانید برخی از بافت های پوست که آسیب دیده باشد به وسیله این روغن به خوبی ترمیم می شود. خواص آنتی اکسیدان روغن بادام شهرت بسیاری دارد و همین امر موجب می شود زخم هایی را که روی پوست وجود دارد را به طور کلی از بین ببرد. برای اینکه از این روغن برای جوانسازی صورت خود استفاده کنید، تنها کافی است چند قطره از آن را روی دستان خود بریزید و سپس با دست تان پوست را ماساژ دهید. پیری صورت در اثر زمان به وجود می ِآد، به همین دلیل شما هم نباید انتظار داشته باشید که تنها با یک بار استفاده کردن از این روغن می توانید اثرات پیری صورت خود را از بین ببرید، بلکه باید از روغن بادام به صورت مداوم استفاده کنید.

  1. حفظ رطوبت پوست :

یکی از مهمترین ویژگی های دیگری که در روغن بادام وجود دارد این است که رطوبت پوست شما را به خوبی حفظ می کند و التهاب، خشکی و یا خارش اگر در پوست شما وجود داشته باشد آن را برطرف می نماید. چربی هایی که در روغن بادام وجود دارد اشباع نشده می باشد و به همین دلیل پوست سریع آن را جذب می کند و رطوبت پوست هم از این طریق حفظ می شود در واقع همه شما به خوبی می دانید زمانی که پوست رطوبت کافی داشته باشد دیرتر پیر می شود. اگر می خواهید از خاصی آبرسانی این روغن استفاده کنید، بهتر است بعد از حمام کردن زمانی که پوست شما تازه هیدراته شده است از آن استفاده نمایید. رطوبت پوست نقش بسیار مهمی در جوانسازی صورت شما دارد، به همین دلیل باید به آبرسانی پوست خود اهمیت بسیاری دهید.

روغن بادامروغن بادام

  1. از بین بردن سیاهی دور چشم :

سیاهی دور چشم یکی از علت های اصلی می باشد که افراد را پیرتر نشان می دهد و جوانی صورت آنها را از بین می برد. از جمله مواد جادویی که در روغن بادام وجود دارد اسیدهای چرب امگا 6 و ویتامین های دیگر می باشد، و این مواد آب دور چشم را تامین می کند تا از این طریق سیاهی دور چشمان شما به خوبی از بین برود. شما برای استفاده از روغن بادام که سیاهی دور چشمان خود را از بین ببرید، باید دقت بسیاری داشته باشید که به هیچ وجه درون چشم هایتان نریزد و دور چشم های خود را با این روغن بی نظیر ماساژ دهید و فردا صبح صورت خود را به خوبی شستشو دهید تا بعد از مدت یک ماه سیاهی دور چشمان شما به طور کلی از بین برود.

  1. برطرف کردن آکنه :

آکنه و جوش هایی که روی صورت به وجود می آید از جمله مهمترین و اصلی ترین دغدغه هایی می باشد که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. پوست های چرب از آن دسته پوست هایی به شمار می رود که جوش های زیادی در آن پوست ها به وجود می آید. استفاده کردن از روغن بادام برای پوست چرب یکی از راه های مقابله با تولید چربی در پوست می باشد. در واقع همه ما به خوبی می دانیم پوست های چرب جوش های زیادی روی پوست می زنند، به همین دلیل این دسته از افراد باید یک راه مناسبی را برای از بین بردن پوست چرب انتخاب کنند که استفاده از روغن بادام یکی از بهترین راه حل ها می باشد. جوش های روی صورت زمانی که پوست چرب صورت کنترل شود دیگر روی پوست شما به وجود نمی آید، به همین دلیل شما می توانید در هر ناحیه پوست تان که جوش های زیادی می زنید مقداری از روغن بادام را بمالید و به خوبی ماساژ دهید تا چربی پوست و جوش های روی صورت شما را کنترل کند. شک نداشته باشید که با این روش می توانید جوش های روی صورت خود را به خوبی کنترل کنید.

  1. تسکین پوست تحریک شده :

 در روغن بادام زینک وجود دارد و این ماده یکی از ایده آل ترین ماده های مورد نیاز برای پوست به شمار می رود. راش های پوستی و اگزماهای پوستی یکی از دغدغه هایی می باشد که برای بسیاری از افراد به وجود می آید و افراد با وجود آنها آزار می بینند. پوست هایی که حساس هستند به اگزما و راش های پوستی دچار می شوند که آنها هم می توانند از روغن بادام استفاده کنند، چرا که این روغن زینک مورد نیاز پوست را تامین می کند. شما اگر می خواهید تاثیر این روغن برای پوست حساس شما بیشتر شود می توانید آن را در آب گرم بریزید و در آن آب به مدت 20 دقیقه بمانید. پوست های حساس نسبت به پوست های معمولی دارای حساسیت بیشتری می باشند به همین دلیل بهتر است با استفاده از روغن بادام از پوست خود در برابر حساسیت ها و اگزما های پوستی مراقبت های لازم را انجام دهید.

  1. پاک کردن آرایش :

امروزه بسیاری از خانم ها صورت خود را آرایش می کنند و برای اینکه آرایش صورت خود را پاک کنند به ماده ای که آرایش آنها پاک شود نیاز دارند، روغن بادام یکی از بهترین پاک کننده های آرایش به شمار می رود که به دلیل بافت سبک و ملایمی که دارد در پاک کردن آرایش بسیار موثر می باشد و حتی برای ناحیه حساسی مانند چشم هم از آن استفاده بسیاری می شود. شما برای اینکه آرایش صورت خود را با روغن بادام پاک کنید، باید مقداری از آن را به پنبه بزنید  و به صورت خود بمالید، بعد از آن باید یک پنبه دیگر صورت خود را به آرامی ماساژ دهید و آرایش پوست را پاک کنید.

روغن بادامروغن بادام

  1. ترمیم پوست لب :

پوست لب در بسیاری از خانم ها و یا حتی آقایان امکان دارد که دچار ترک خوردگی شود، آنها می توانند با استفاده از روغن بادام ترک خوردگی پوست خود را بهبود ببخشند و از لب های خود هم محافظت نمایند. اگر شما نمی توانید این روغن را به وسیله پنبه روی لب های خود بمالید، بهتر است بالم لب روغن را خریداری کنید و به طور روزانه از آن استفاده نمایید، البته بهتر است زمانی که می خواهید بخوابید از این بالم استفاده نمایید. در واقع همه شما به خوبی می دانید که لب از جمله زیباترین عضو صورت به شمار می رود و به همین دلیل باید به زیبایی آن اهمیت بسیاری داده شود.

روغن بادامروغن بادام

  1. سفت کردن پوست :

برخی از افراد هستند که پوست شل دارند و همین امر موجب می شود که آنها از پوست خود رضایت کافی نداشته باشند و در واقع شل بودن پوست جوانی و زیبایی پوست را از بین می برد. اگر شما می خواهید صورت تان بافت سفت تری داشته باشد، بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید استفاده کردن از روغن بادام می باشد. در واقع باید بدانید این روغن به دلیل اینکه در بافت های پوست وارد می شود می توانید موجب انسجام آنها شود و همین امر موجب می شود که پوست سفت تر شود. شل بودن پوست برای  بسیاری از افراد آزار دهنده است و آنها می خواهند با سفت کردن پوست خود زیبایی و جوانی پوست شان را بسیار بیشتر کنند و بهترین انتخابی که می توانند داشته باشند استفاده از روغن بادام است. برای اینکه از این روغن استفاده کنید تا پوست سفتی داشته باشید، باید هر شب پیش از اینکه بخوابید مقداری از آن را به پوست خود بمالید و به خوبی پوست تان را با آن روغن ماساژ دهید و صبح روز بعد صورت تان را با آب سرد بشویید.

 

مطالب مرتبط :

5 نمونه از بهترین روغن های گیاهی برای رفع چروک دور چشم + روش استفاده

بهترین روغن های گیاهی برای برنزه کردن بدن کدام اند؟

روغن های گیاهی برای رفع سیاهی دور چشم (5 نمونه+ چندین راهکار موثر دیگر(

روشن شدن پوست صورت با روغن های گیاهی (بیش از 5 روغن موثر!)

بهترین روغن های مرطوب کننده پوست صورت کدام اند؟

بهترین روغن های گیاهی برای از بین بردن لک صورت کدام اند؟(5 نمونه اثر بخش)

درمان آفتاب سوختگی با روغن های گیاهی (100% موثر)

بهترین روغن های گیاهی برای درمان خارش بدن کدام اند؟(بیش از 5 راهکار موثر)

 درمان و رفع شوره سر با روغن های گیاهی

فروشگاه بامیلتو، ارائه دهنده روغن بادام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *