رژیم وگان, مقالات

چگونه وگان شویم؟ رژیم غذایی وگان

چگونه می توان وگان شد؟(رژیم غذایی وگان)

وگان شدن مستلزم برنامه ریزی و پیروی از رژیم غذایی وگان می باشد که یک رژیم کاملا سالم هم برای افراد هم برای زیست محیطی می باشد.

اگر شما بتوانید ظهر جمعه های خود را با کباب های گیاهی که جایگزین کباب های گوشتی است بکنید, کنار بیایید و یا اینکه وعده های صبحانه خود را که با میزهایی پر از پنیر و کره و خامه و شیر و عسل  بوده , با میزهایی با سبزیجات و میوه ها و نان های کامل بتوانید جایگزین کنید اون موقع می توانید به جمع بزرگ و وسیع وگان ها بپیوندید.

گیاه خواری وگان یک روش و سبکی نو از زندگی می باشد که امروزه طرفدار های زیای داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

که در آن هر فرد بسته به دلایل و علت های مختلف و خاص خود استفاده از محصولات و مشتقات دامی و حیوانی  را از رژیم غذایی خود حذف می کند و به روشی زندگی می کند که به حیوانات اطراف خود هیچ گونه آسیبی نرساند که در رژیم غذایی وگان هیچ کدام از این موارد نیست.

افراد وگان نه تنها از مشتقات و محصولات فراوری شده از حیوانات استفاده نمی کنند بلکه کلا از لوازم آرایشی که از حیوان ها به دست می آید و تست شده از حیوانات می باشد حتی لباس ها و پوشاکی که از خز حیوانات یا پوست و پولک آنها تهیه  می شوند را هم از زندگی خود حذف و از آنها دوری می کنند و از حیوان آزاری و کشتار آنها بیذارند و اعتقاد دارند که این حیوانات هم حق زندگی دارند و نباید به خاطر مصارف روزانه انسان ها حیوانات را مورد تعرض و کشت و کشتار قرار داد.

رژیم وگانرژیم غذایی وگان

آیا وگان شدن راحت است؟

باور اینکه وگان شدن خیلی راحت و ساده است کاملا غلط و اشتباه بوده است

برای وگان شدن باید قوانین خاصی را برای خود داشته باشید به همین علت در ابتدا باید آرامش خود را حفظ و کنترل نمایید و آشپزی کردن بلد باشید تا بتوانید برای خود منو ها و غذاهایی با دستور العمل های جدید طبق قوانین رژیم غذایی وگان تهیه کنید و آن ها را در رژیم غذایی خود اجرا کنید.

دوستان وگانی برای خودتان پیدا کنید. برای وگان شدن زیاد از حد وسواسیت در این موضوع نداشته باشید و با سوالات گیج کننده و بررسی های پی در پی از وگان ها ذهن خودتان را در گیر این ماجرا نکنید تا خود شما به راحتی بتوانید یک وگان شوید. در ابتدای کار نیازی نیست که شما یک بلند گو در دست بگیرید و به همه در مورد وگان شدنتان جار بزنید.

باید ابتدا بر روی ذهن خود تمرکز داشته باشید و ببینید می توانید بدن خود را به اعتیاد و عادتی که در چند سال از زندگی به غذاهایی با محصولات حیوانی داشته را کم کم و رفته رفته از مقدار آن کاهش دهید ,  چون قطع یک باره آن می تواند برای بدن و سلامتی شما مضر و خطر آفرین باشد.

پس از کنترل نفس و تغییر ذائقه ی خود از گوشت خواری به گیاه خواری طبق برنامه و رعایت قوانین رژیم غذایی وگان شما دیگر کم کم یک وگان می شوید.

برای اینکه در این راه از سبک جدید زندگی ای که برای خود انتخاب کردید در این مورد مشوق داشته باشید به جمع ها و مجموعه های وگانی بپیوندید.

چون زمانی که رژیم غذایی وگان را آغاز و شروع می کنید به افراد و کسانی نیازمند هستید که به صورت مدام با آن ها در مورد افرادی که به رژیم شما ایراد می گیرند و در مورد تامین ویتامین ها و پروتئین های بدن شما و دچار شدن شما به کمبود انواع ویتامین ها و فقر آهن با شما بحث می کنند و در مورد عقیده و نظر خودشان پا فشاری دارند, غر بزنید و افکار و انرژی های منفی که از آن ها به شما وارد می شود را از ذهن خود تخلیه نمایید.

چون افراد وگان با هم در مورد طرز فکر و عقاید و افکار هم نظر بوده و همدیگر را بیشتر درک می کنند.

هیچ ایرادی ندارد و مهم نیست که دوست هایی که برای خود در زمینه رژیم غذایی وگان انتخاب می کنید جنبه ی مجازی داشته باشند یعنی از فضا های مجازی پیدا کرده باشید یا با آنها توسط سمینار های گیاه خواری یا در رستوران های مختص وگان ها که با رعایت رژیم غذایی وپان ها محیطی برای جمع شدن جمعی از افراد وگان است, به صورت رو در رو آشنا شده باشید .

مهم این است که با گسترده و باز تر کردن اطراف خود از دستورات غذایی و منو های متنوع و جدید و اطلاعات و رستوران های مخصوص برای وگان ها آشنا و با هم در مورد این موضوع تبادل نظر داشته باشید.

رژیم وگانرژیم غذایی وگان

چگونه با رژیم غذایی وگان خود را تطابق دهیم ؟

وگان شدن تنها به این معنی حذف رژیم غذایی گوشت خواری و محصولات فراوری شده از حیوان ها از وعده های غذایی نمی باشد, وگان شدن یعنی زندگی به روش اخلاقی تر و به صورت طبیعی تر.

یعنی به جای اینکه سفره های پر از غذا های گوشتی و محصولات آنها مثل شیر و ماست و پنیر در وعده های غذایی وگان ببینید به جای آن  وعده هایی غذایی مملو و آکنده از میوه های تازه و سبزیجات و مغز دانه ها, غلات و حبوبات می باشد استفاده نمایید.

چون یک وگان با تغییر در سبک زندگی خود دارای عقاید خاص خود می باشند, وگان ها بر این موضوع معتقدند که در یک باغچه گیاهی زندگی خود را ادامه بدهند تا در یک گورستان مملو از حیوانات کشته شده به دلیل تامین نیاز های آن ها.

وگان ها در رژیم غذایی وگان به این موضوع معتقدند که وگان شدن یعنی اینکه توان نه گفتن به لذت های آنی و زودگذر و فوری را داشته باشد.

به مرور زمان با این روش ها یک وگان می توان مسیر و روش زندگی خودش را کنترل نماید چون بر احساس خود می تواند مدیریت کند.

چون وقتی شما روش زندگی خود را تغییر می دهید و به یک وگان تبدیل می شوید یعنی اینکه شما لذت های آنی و زود گذر را به خاطر مسائل بزرگ تر و حیاتی تر کنار می گذارید.

شما هم به دلیل سلامتی خودتان و هم برای حفظ محیط زیست و حفظ حیات حیوانات تبدیل به وگان می شوید  و از رژیم غذایی وگان  پیروی می کنید.

یک وگان شاید در ابتدای شروع رژیم غذایی وگان به  یک مقدار نظم نیاز داشته باشد ولی می تواند با تعیین اولویت هایی برای ادامه زندگی خود به صورت اصولی تری زندگی می کند.

بررسی راهنمای قدم به قدم برای تبدیل شدن به وگان

در مرحله اول شما باید بشینید و از خودتان بپرسید که دلیل اینکه می خواهید وگان شوید و از رژیم غذایی وگان پیروی کنید,چیست, چرا می خواهید مسیر زندگی خود را که تا به امروز داشته اید را تغییر بدهید.

پرسیدن این چرا ها خیلی مهم است چون برای این که خودتان را بیشتر بشناسید امتحان و خود آزمایی خوبی می باشد که در این مسیری که انتخاب کرده اید می توانید این موضوع را گسترده تر کنید.

بعد بیاید ذهنیت خود را نسبت به همه چیز ها تغییر دهید. و کاری را که احساس می کنید درست است را انجام بدهید.

پس همین راهی که در پیش گرفته اید خیلی موثر است چون شما برای رفع لذت های آنی و زود گذر خود اصول و نیاز های اولیه دیگران را زیر پا نمی گذارید, چون با این کار شما به حقوق حیوانات تجاوز می کنید و مقصر هستید.

برای همین علت شما می توانید عادت های غذایی خود را به رژیم غذایی وگان تغییر دهید.

برای اینکار از غذاهایی که می خورید یادداشت بردارید, با این کار می توانید نسبت به غذاهایی که می خوری اطلاع داشته باشید و با تجزیه وتحلیل ای رژیم منو های غذایی را بهبود و بهتر و متنوع تر نمایید  و غذا های گیاهی و سالم تری را در رژیم غذایی وگان خود بگنجانید و مصرف کنید.

رژیم غذایی وگان یعنی دست کشیدن از عادات غذایی غلط و تبدیل این عادات به مواد غذایی سالم تر و بهتر که با پیروی کردن از رژیم غذایی وگان تبدیل به یک فرد خیلی سالم شده که از رژیم غذایی سالم تر و مفید تری استفاده می کند که همین موضوع باعث می شود که افراد وگان از رژیم غذایی وگان  که خیلی مقوی است استفاده می کنند و از مزایای آن بهره مند می شوند.

بعد از اینکه رژیم غذایی سابق خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کردید هم اکنون به فکر جایگزین کرن آنها با رژیم غذایی وگان باشید, برای مثال در یک غذای ایرانی مثل برنج با خورشت مرغ, شما می توانید با حذف کردن گوشت و دو برابر کردن سبزیجات خورشت مثل سیب زمینی و یا هویج و یا کلم بروکلی کمبود و حذف گوشت را جبران نمایید.

تنها وگان شدن به معنای حذف خوراکی ها و محصولات حیوانی نیست, یک وگان به هیچ عنوان یک کت چرم دباغی شده و یا کفش چرم حیوانی را نمی پوشد یا یک پلیور زیبای پشمی را تن خود نمی کند. چون یک وگان از حقوق حیوانات دفاع می کند و بر این باور است که نباید هیچ حیوانی برای رفع نیاز های انسانی کشته و نابود بشود

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *