ماسک, مقالات

کاربرد ماسک زغال فعال به راستی چیست؟

 کاربرد ماسک زغال فعال به راستی چیست؟

کاربرد ماسک زغال فعال به راستی چیست؟زغال ماده­ای­ سیاه رنگ است که از ابتدای حیات تا به کنون وجود داشته است. مصارف آن قالبا به درست کردن آتش محدود می­شده است. اما چندصباحی می­شود که دانشمندان با کشف مصارف ضدعفونی­کننده زغال پرده از راز بزرگ آن برداشتند. به همین سبب چند سالی است که زغال تقریبا به تمام لوازم بهداشتی از جمله خمیر­دندان­ها، مایع­های ظرفشویی و دستشویی، صابون، شامپو و کرم­های دست و صورت ورود کرده است که از قضا با استقبال مصرف­کنندگان نیز روبرو شده است.

از دیگر لوازم آرایشی بهداشتی که با فناوری زغال تهیه می­شود ماسک زغال فعال می­باشد. ماسکی که همانند سایر ماسک­های زیبایی کاربرد جوان­سازی پوست را برعهده دارد. در حقیقت افرادی که تاکنون از ماسک زغال استفاده کرده­اند اعتراف کرده­ اند که پوستشان تمیزتر و درخشان­تر از قبل شده است و کمتر مستعد آسیب است. به­ طورکلی ماسک زغال فعال به عنوان یک سم زدای طبیعی و قدرتمند شناخته می شود.

فواید ماسک زغال فعال

ماسک زغال فعال دارای مزایای بسیار زیادی می­باشد. در این مقاله به 2مورد از این مزایا خواهیم پرداخت که از قضا شامل مهمترین فواید این ماسک­ها نیز می­باشند.

  1. ماسک زغال فعال به عنوان یک سم زدای طبیعی و قدرتمند شناخته می شود.
  2. خاصیت چسبندگی و لایه برداری ماسک زغال فعال

ماسک زغال فعال باتوجه به خاصیت چسبندگی که دارد آلودگی و کثیفی­های منافذ صورت را جذب خود می­کند. استفاده از این ماسک پوست را عاری از هرگونه جوش و آلودگی می­کند که آن نتیجه صاف­تر شدن پوست خواهد بود.

شفاف کردن پوست

ماسک زغال اکتیو مانند یک آهنربای بسیار قوی عمل می­کند و به محض تماس با پوست چربی­ها و سلول­های مزاحم بر روی پوست را جذب خود می­کند. با استفاده از این ماسک پوستی شفاف و درخشان خواهید داشت.

ماسک زغال 

نحوه استفاده صحیح

نحوه استفاده از این ماسک شامل مراحلی است که رعایت کردن این مراحل به هرچه زیبا و جوانتر شدن پوست شما کمک بیشتری خواهد کرد.

  • ابتدا پوست خود را با آب گرم کاملا بشویید تا بستر استفاده از ماسک مهیا شود.
  • سپس ماسک را با لایه­ای ضخیم و یکسان در همه نقاط نه بیشتر و نه کمتر بر صورت خود بمالید.
  • از مالیدن ماسک به چشم­ها و لب­ها خودداری کنید.
  • بهتر است با قرار دادن خیار یا سیب­ زمینی بر­روی چشمانتان در طی مدت خشک شدن ماسک به آرام شدن چشمها و کاهش پف آن­ها کمک کنید.
  • پس از طی مدت لازم و خشک شدن کامل ماسک آن را از پوست خود جدا کنید و با آب گرم و یک لیف حمام به آرامی صورت خود را بشویید.

ماسک زغال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *