دسته‌بندی نشده

آشنایی با پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت

آشنایی با پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت

در این مقاله، پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت را معرفی می کنیم. مسائل مختلفی باعث بروز آکنه و لک صورت می شود. انواع ماسک خانگی به شما در داشتن پوستی بدون لک، کمک می کند. هر کدام از منافذ پوست به غده چربی متصل است که ماده روغنی به نام Sebum را تولید می کند. بعلاوه، عوامل مختلفی مانند ژنتیک، رژیم غذایی، استرس و تغییرات هورمونی منجر به ایجاد آکنه می شود.

  • معرفی پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت

این پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت برای رفع آکنه و جوش های سر سیاه مفید هستند. درمان های رایج آکنه گران هستند و اغلب عوارض جانبی از جمله خشکی و قرمزی پوست را به همراه دارند. این مسئله باعث شده تا بسیاری از مردم به دنبال راه حل های طبیعی برای درمان لک صورت باشند. در این مقاله پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت را معرفی می کنیم.

85% از مردم دنیا با لک صورت سروکار دارند.

  1. ماسک سرکه سیب

سرکه سیب، یکی از پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت است. مانند سایر سرکه ها، سرکه سیب با باکتری ها و ویروس های پوست مبارزه می کند. برای مثال، اسید لاکتیک موجود در سرکه سیب، منجر به بهبود ظاهر لک های پوست می شود. بعلاوه، سرکه سیب، در درجه اول به کاهش چربی اضافی پوست کمک می کند. برای تهیه این ماسک، 1 واحد سرکه سیب را با 3 واحد آب مخلوط کنید. پوست خود را به خوبی تمیز کنید. سپس به آرامی مخلوط را با تکه ای پنبه، به صورت بمالید. بعد از 5 تا 20 ثانیه صورت خود را با آب شسته و خشک کنید. این مراحل را 1-2 بار در روز انجام دهید. با استفاده از این ماسک، آکنه را از بین می رود.

سرکه سیب حاوی اسید های ارگانیک برای درمان لک های پوستی است.

توجه داشته باشید که استفاده از سرکه سیب روی پوست میتواند باعث سوزش شود. بنابراین همیشه مقدار کمی از آن را با آب رقیق کنید. هرگز سرکه سیب را به تنهایی روی پوست خود نگذارید.

  • ماسک عسل و دارچین

یکی از این پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت ماسک عسل است. عسل و دارچین، هر دو سرشار از آنتی اکسیدان هستند. عسل و دارچین قابلیت مبارزه با باکتری ها و همچنین کاهش التهابات پوستی را دارند. برای ساخت ماسک عسل و دارچین، 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق چایخوری دارچین را با هم مخلوط کنید. پوست خود را به خوبی تمیز کنید. ماسک را روی صورت گذاشته و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. بعد از این مدت، صورت را کاملاً شسته و خشک کنید.

ماسک های خانگی، درمان مناسبی برای لک صورت هستند.

  • ماسک آبرسان آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاه گرمسیری است. از ژل این گیاه می توانید برای درمان لک صورت استفاده کنید. این ژل به لوسیون ها، کرم ها، پمادها و صابون ها اضافه می شود. برای تهیه ماسک آلوئه ورا، ژل آن را با کمک یک قاشق خارج کنید. ژل را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار دهید. این کار منجر به آبرسانی و مرطوب شدن پوست شما می شود. 1-2 بار در روز این کار را انجام دهید. ماسک خانگی آلوئه ورا به درمان لک صورت کمک می کند.

ژل آلوئه ورا مناسب درمان لکه های پوستی است.

  • ماسک سفیده تخم مرغ

یکی از این پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت سفیده تخم مرغ است. این ماسک را با دو عدد تخم مرغ، تهیه کنید. زرده و سفیده را از هم جدا کنید و لایه نازکی از سفیده را روی پوست خود قرار دهید. به مدت 2 دقیقه این ماسک را روی صورت بگذارید. وقتی خشک شد، لایه دیگری از سفیده روی پوست بگذارید. اجازه دهید این ماسک به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان بماند. وقتی کاملاً خشک شد، صورت خود را با آب گرم بشویید.

لک صورت به خاطر افزایش چربی پوست است.

  • ماسک جو دوسر و ماست

استفاده از جو دو سر و ماست نیز در این پنج ماسک خانگی ضد لک برای صورت حائز اهمیت است. ماست به دلیل داشتن اسید لاکتیک دارای خاصیت خنک کنندگی است. جو دو سر نیز التهابات پوستی را تسکین می دهد. ترکیب این دو ماده، برای رفع جوش های سر سیاه نیز مفید است. 3 قاشق غذاخوری ماست، دو قاشق جو دوسر و مقدار کمی آبلیمو و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. این مواد را به خوبی مخلوط کنید و روی لک صورت خود بزنید. این ماسک خانگی را 10 دقیقه روی پوست، استراحت داده و سپس با آب گرم بشویید.

منابع

  1. https://www.healthline.com/nutrition/13-acne-remedies#section12
  2. https://www.clickpharmacy.co.uk/10-proven-methods-that-will-clear-the-spots-on-your-face

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *